Już w najbliższy piątek startuje kolejna edycja Akcji Wesołych Ogrodników. W tym roku wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” będą zbierali pieniądze na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom z terenu Ziemi Jarocińskiej przez cały weekend. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą koncerty, turnieje piłkarskie, pokaz mody, a nawet rockowe karaoke. Nie zabraknie licytacji, z których dochód wesprze podopiecznych „Ogrodu Marzeń”.

Akcja Wesołych Ogrodników odbędzie się po raz ósmy i potrwa od 16 do 18 marca (piątek, sobota, niedziela). Każdy wolontariusz będzie wyposażony w specjalny identyfikator, a pieniądze zbierać będzie do oznakowanej puszki. Jak co roku, datki zbierane będą na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym, podopiecznym fundacji, którzy mieszkają w gminach: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Nowe Miasto i Żerków.

Tradycyjnie już podczas Akcji Wesołych Ogrodników przeprowadzane będą liczne licytacje, które odbywać się będą podczas towarzyszących wydarzeniu imprez. Wiele wartościowych podarunków zostanie także wystawionych na Facebooku – informacje o nich można znaleźć na profilu fundacji. Wśród ok. 100 przedmiotów do licytacji są m.in.: zaproszenie dla 2 osób na tegoroczne Disco Stars Festiwal 2018, oficjalna piłka tegorocznych Mistrzostw Świata, obrazy rodzimych artystów, bony upominkowe do sklepów i salonów i wiele gadżetów przekazanych m.in. przez kluby sportowe.

 

Przypomnijmy, że dzięki ubiegłorocznej hojności mieszkańców Ziemi Jarocińskiej, fundacja przyznała 28 dofinansowań m.in. do zakupu leków, rehabilitacji i operacji, środków higienicznych, aparatów słuchowych, sprzętów medycznych. – Zależy nam na ciągłości. To nie są jednorazowe zbiórki, akcje, gdy dostajemy dotacje z projektu, a potem cisza – podkreśla prezes fundacji, Beata Frąckowiak – Piotrowicz. – Nam chodzi o to, by w Jarocinie była organizacja, na której pomoc można liczyć przez cały rok – dodaje. Dlatego w ciągu roku fundacja „Ogród Marzeń” prowadzi różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, organizuje obozy i wycieczki, imprezy integracyjne, festyny, baliki. "Ogród Marzeń" organizuje również konferencje, spotkania dla rodziców i nauczycieli oraz turnusy rehabilitacyjne. W tym roku z uzbieranych środków planowany jest również zakup sensorów dla dzieci chorych na cukrzycę oraz finansowanie terapii i zajęć dla dzieci z autyzmem.

W ramach 8. Akcji Wesołych Ogrodników, w Jarocinie możecie wybrać się na:

- Charytatywne Karaoke na rockowo do klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka (piątek, 16 marca)

- Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Akademii Piłkarskiej Reissa do sali sportowej Jarocin Sport (w sobotę, 17 marca, od 16.30-22.00)

- Maraton Zumby do sali sportowej ZSP nr 2 w Jarocinie (w sobotę, 17 marca, od 16.00-20.00)

W ramach akcji organizowanej przez Fundację "Ogród Marzeń", w Żerkowie odbędzie się koncert Offensywa oraz Zlot samochodów Alfa Romeo, Lancia i Fiat 126p, w Kotlinie - koncert „W moim ogrodzie”, w Nowym Mieście - turniej piłki nożnej.

 

Finał 8. Akcji Wesołych Ogrodników zaplanowano na niedzielę, 18 marca, w godz. 16.00 do 19.00 w Hali Odlotów Gazety Jarocińskiej. Obok licytacji, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, takich jak: pokaz mody dla dzieci, animacje, pokazy iluzjonisty, warsztaty bębniarskie i występ Olivii Wieczorek.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia