Witaszyczki Witaszyce, zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Witaszycach, zajął dziesiąte miejsce w finale ogólnopolskim turnieju piłkarskiego „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii chłopców do lat 12.

Szkolny zespół z Witaszyc, oparty na czwórce zawodników grających na co dzień w drużynie Antonio Jarocin, zaprezentował się w Warszawie znakomicie. Tylko jeden gol zadecydował o tym, że podopieczni Zdzisława Witczaka nie znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Młodzi piłkarze z Witaszyc nie załamali się i ostatecznie w gronie szesnastu drużyn uplasowali się na dziesiątym miejscu.

- Mecze sędziowali najlepsi arbitrzy, włącznie z Szymonem Marciniakiem. Na trybunach nasze poczynania śledzili znakomici piłkarze i trenerzy, m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek i trenerzy reprezentacji młodzieżowych Jacek Magiera, Marcin Dorna czy pochodzący z Jarocina Wojciech Tomaszewski. Dla większości moich chłopców była to ich piłkarska przygoda życia – opowiedział o udziale w turnieju  trener, Zdzisław Witczak.

 

WYNIKI:

FAZA GRUPOWA

ZSP 2 czerwoni Białystok – Witaszaki Witaszyce 2:0

SP 64 Bydgoszcz – Witaszaki Witaszyce 1:1

SP 5 Oświęcim – Witaszaki Witaszyce 2:4

Mecze o miejsca 9-16

Witaszaki Witaszyce – Sp 1 Pisz 1:0

Witaszaki Witaszyce – SP Małogoszcz 3:0

Witaszaki Witaszyce – SMS Katowice 0:6

 

SKŁAD drużyny WITASZAKI WITASZYCE:

Filip Pierzchalski, Kacper Szymanek, Jan Chodorowski, Dominik Basiński, Igor Olejniczak, Szymon Olejniczak, Michał Grobelny, Adam Andrzejczak, Igor Politowicz, Michał Mazurek; trener – Zdzisław Witczak

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i tekst

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia