Kwiecień rozpoczął się dla uczniów klas I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie bardzo ciekawie. Uczniowie razem z wychowawczyniami udali się bowiem do Jarocina.

Pierwszym punktem wycieczki był Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Dzieci miały okazję zwiedzić wszystkie pomieszczenia się tam znajdujące: począwszy od głównego holu jarocińskiego banku, poprzez gabinet prezesa, aż do archiwum. Pracownice banku przygotowały dla dzieci prezentację na temat historii pieniądza oraz opowiedziały, czym charakteryzuje się placówka. Nie zabrakło również wielu konkursów, za każde poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały punkty, a na końcu osoby z największą liczbą plusów zostały obdarowane drobnymi upominkami. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wszystkiego słuchali, a także brali czynny udział w tej jakże ciekawej lekcji. Również z dużym skupieniem i fascynacją najmłodsi patrzyli, jak, przy pomocy specjalnej maszyny, liczy się pieniądze, a także jak zostają wykrywane fałszywe banknoty.

Drugim przystankiem wycieczki była Czytelnia pod Ratuszem. Razem z myszką „Ratuszanką” dzieci zapoznały się z zabytkami Jarocina, a także z charakterystyczną architekturą miasta. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat tych miejsc, również z chęcią wzięli udział w różnych przygotowanych dla nich zadaniach, takich jak rozwiązanie labiryntu czy praca z mapą. Następnie grupa udała się na spacer po jarocińskim rynku w poszukiwaniu wszystkich elementów wspomnianej architektury. Chętne osoby samodzielnie dokonały zakupów w piekarni i lodziarni. Ostatnim punktem wyjazdu był plac zabaw w Parku Miejskim, gdzie dzieci, mimo wyczerpującego dnia, radośnie się bawiły.

Panie wychowawczynie pozytywnie zostały zaskoczone zachowaniem najmłodszych. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie uczniów we wszystkie zadania oraz przestrzeganie ustalonych reguł.

          


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia