Muzeum Regionalne w Jarocinie zaprasza na wystawę malarstwa sekcji plastycznej Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Sztuka obserwacji natury”

Wernisaż odbędzie się w Skarbczyku 29 listopada o godz. 17.00. Wystawa czynna bedzie do 10 stycznia.

Na ekspozycję składają się prace malowane z natury przez słuchaczki sekcji plastycznej Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas pobytu na plenerze w wyjątkowo uroczym i malowniczym miejscu, samym sercu Szwajcarii Żerkowskiej - na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Śmiełowie. Piękna architektura klasycystycznego pałacu, wypełniony kwiatami dziedziniec oraz ogród będący miniaturą parku angielskiego, obfitujący w różnorodną roślinność - oto sceneria, która pobudzała artystki do aktu twórczego. Prezentowane obrazy zwracają się do naszych zmysłów, poruszają duszę bogactwem barw i kształtów. Zatrzymują w kadrze fragment świata, zaklinając w nim jednocześnie nastrój letnich dni.

Dzięki temu, że każdy twórca ma indywidualny styl i interpretuje temat na własny niepowtarzalny sposób, odbiorca może zobaczyć wiele rzeczy na nowo i dostrzec te, które mogłyby pozostać niezauważalne. Obcowanie z naturą prowokowało do zatopienia się w jej piękno, wyzwalając w twórczyniach wiele subtelnych uczuć i emocji.

Autorkami są: Zofia Adamiak, Zenobia Błaszczyńskia, Aleksandra Kantorska, Anna Matysiak, Dobromira Mrażek i Anna Pilarczyk.

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia