Po wakacyjnej przerwie wznawiamy odkrywanie bohaterów Powstania Wielkopolskiego w ramach projektu realizowanego przez Fundację 750-lecia Jarocina.

Przed wakacjami młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poznawała sposoby poszukiwania i weryfikowania źródeł historycznych, uczyła się metod pracy z tekstem źródłowym i  uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich. Wszystkie grupy wybrały już „swoich” bohaterów”. Od poniedziałku na warsztatach multimedialnych będą „opisywać” ich historie w wybranej technice: animacja, film, fotografia - prezentacja multimedialna, komiks. Efekty ich pracy poznamy na początku listopada. Szczegóły na stronie www.bohater.jarocin.pl

Projekt „Odkryj bohatera” jest realizowany przez Fundację 750-lecia Jarocina we współpracy z gminnymi instytucjami kultury: Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, Muzeum Regionalnym w Jarocinie oraz Jarocińskim Ośrodkiem Kultury. Współfinansują go samorządy Gminy Jarocin, Powiatu Jarocińskiego oraz Województwa Wielkopolskiego.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia