W piątkowe popołudnie, w pięknej scenerii Pałacu w Tarcach poznaliśmy laureatów Gali Przedsiębiorczości 2017. Nagroda Burmistrza Jarocina trafiła do pięciu firm z terenu gminy Jarocin. Profil działalności wyróżnionych przedsiębiorstw jest bardzo szeroki. Od branży reklamowej, poprzez medialną, na przetwórstwie spożywczym i produkcji meblowej kończąc.

Nagroda przyznana została po raz drugi. Tak, jak w roku ubiegłym, tak teraz, laureaci otrzymali, zaprojektowaną przez artystę plastyka Michała Batkiewicza, statuetkę „Żagiel Biznesu”. W tym roku pięć równorzędnych nagród trafiło do: P11 Group, P.H.U. Mega, Południowej Oficyny Wydawniczej, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie oraz firmy Rybhand.  - Jarocin bardzo dynamicznie się rozwija. Dzięki wam – zwrócił się do przedsiębiorców zaproszonych na Galę, Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. -  Nie da się jednak nagrodzić wszystkich, bo zarejestrowanych firm w naszej gminie jest kilka tysięcy, ale każdego roku staramy się zwrócić uwagę na kilka firm, które mają niesamowity wpływ na rozwój naszej gminy – dodał włodarz gminy.

Ceremonia przyznania nagród uświetniona została występem zespołu QARTIST oraz wystawą prac wykonanych podczas międzynarodowego pleneru artystycznego, zorganizowanego w Tarcach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Laureacji Gali Przedsiębiorczości 2017

P11 Group znana jest z działalności w branży reklamowej. Ich nieszablonowe projekty można podziwiać na witrynach i sklepach w całej Polsce. Efekt działalności tej firmy można zobaczyć także w telewizji, ponieważ są jedną z nielicznych firm w Polsce produkujących kostki z logo stacji telewizyjnych i radiowych.

P.H.U. Mega to rodzinna firma działająca na rynku od blisko 30 lat. Dziś jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, świadczącym usługi z zakresu krojenia i szycia tapicerki meblowej. Firma, której siedziba znajduje się w Jarocinie, zakład produkcyjny ulokowała w Tarcach, a ich produkty można znaleźć w różnych miejscach świata.

Południowa Oficyna Wydawnicza należy do z największych i najstarszych wydawnictw lokalnych nie tylko w Wielkopolsce, ale całym kraju.Prowadzi działalność nie tylko w Jarocinie, ale i w Pleszewie, Rawiczu, Gostyniu, czy Krotoszynie. Każdego dnia korzystamy z efektów pracy tej firmy czytając informacje o wydarzeniach w naszym regionie, zarówno w klasycznej wersji papierowej, jak i nowoczesnej elektronicznej. Warto wspomnieć tu także o społecznej odpowiedzialności Oficyny wykorzystującej znaczenie mediów do promocji akcji charytatywnych, których kołem napędowym jest Fundacja Ogród Marzeń. Jedna z gazet wydawanych przez POW, najstarsza -  Gazeta Jarocińska – dokładnie w dniu wręczania nagród obchodziła 28. rocznicę istnienia.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie jest znanym i cenionym producentem wysokiej jakości wyrobów mleczarskich. Nic dziwnego, bo działa na rynku od 125 lat. Wyroby jarocińskiej mleczarni to wyroby o tradycyjnym smaku, bez środków konserwujących, a oryginalne receptury sprawiają, że są to produkty smaczne i chętnie kupowane. OSM Jarocin współpracuje z producentami mleka, których gospodarstwa położone są w Wielkopolsce na terenach pozbawionych wielkiego przemysłu, na obszarze czystym ekologicznie.

Rybhand, po ponad 20 latach działalności, plasuje się, jako jedna z najbardziej dynamicznych i elastycznych, pod względem możliwości produkcyjnych, spółek sektora rybnego w Polsce. Wyroby firmy Rybhand od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i uznaniem ze względu na znakomite walory smakowe, co potwierdza współpraca z wieloma sieciami handlowymi w Polsce, a także za granicą.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia