Już po raz czwarty odbył się „Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jarocina”. Zawody, tradycyjnie już, rozegrane zostały w dwóch kategoriach. Wśród zawodników z rocznika 2009 i młodszych zwyciężyła drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin. W zmaganiach zawodników z rocznika 2007 i młodszych triumfował zespół Antonio Jarocin.

W obu kategoriach zagrało po 8 zespołów. Przed południem o laur zwycięstwa zmagali się piłkarze w kategorii rocznika 2009/2010: Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin – 2 zespoły, Jaroty Jarocin, Gromu Golina, LZS-u Cielcza, WKS-u Witaszyce, GKS-u Żerków oraz GKS-u Jaraczewo.

W półfinałach piłkarze z Goliny (po bezbramkowym remisie w meczu) w rzutach karnych wygrali z Jarotą 3:1, a Akademia Piłkarska Reissa pokonała GKS Jaraczewo 4:1. W finale APR z wynikiem 2:0 odniosła zwycięstwo w meczu z  Jarotą, triumfując w tej kategorii już czwarty rok z rzędu.

Rezultaty w meczach o:

- 3 miejsce Grom z Jaraczewem 2:0

- 5 miejsce APR Jarocin - GKS Żerków 2:1

- 7 miejsce LZS Cielcza - WKS Witaszyce 1:0

Piłkarskie popołudnie należało dla zawodników z roczników 2007/08. Swoje drużyny wystawiły kluby: Akademia Piłkarska Reissa Jarocin (2 zespoły), Jarota Jarocin, Antonio Jarocin, LZS Cielcza, GKS Żerków, WKS Witaszyce, Błękitni Sparta Kotlin. W półfinałach Antonio Jarocin  pokonało Jarotę 2:0, a w wewnętrznym pojedynku APR rocznik 2008 okazał się lepszy od 2007, pokonując ich w rzutach karnych 2:1.

Wyniki meczu o:

- 7 miejsce Kotlin - WKS Witaszyce 1:0

-  5 miejsc LZS Cielcza - GKS Żerków 1:1 - karne 5:3

- 3 miejsce APR(2007) - Jarota Jarocin 2:0

- 1 miejsce Antonio Jarocin - APR (2008) 1:0

Każdy zespół, który wziął udział w turnieju, otrzymał dyplom oraz pamiątkowy grawerton, a wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali słodką mikołajkową niespodzianką. Organizatorem turnieju była Akademia Piłkarska Reissa Jarocin oraz Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych w Jarocinie, a fundatorem nagród - Burmistrz Jarocina. – Czwarta edycja turnieju mikołajkowego skupiła wszystkie 9 klubów z terenu ziemi jarocińskiej i taka jest właśnie idea tych zmagań. Po raz kolejny wysoki poziom lokalnego turnieju potwierdził ogromny potencjał, jaki mają młodzi zawodnicy z naszego regionu. Szkoda tylko, że nie potrafimy tego wykorzystać i zbudować zespołu, który mógłby rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce. W ostatnich dniach do Centralnej Ligi Juniorów w kategoriach U17 oraz U15 awansowała Akademia Piłkarska Reissa, w której występuje 7 graczy z Jarocina, tak więc taka szansa się powili otwiera. Dziękuję wszystkim zespołom za udział i do zobaczenia na piątej, jubileuszowej edycji naszego turnieju za rok – powiedział koordynator APR Jarocin i organizator turnieju Łukasz Stachowiak.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia