Przedstawiciele międzynarodowej grupy kapitałowej White Cloud przebywali wczoraj w Jarocinie. Podczas wizyty odwiedzili tereny inwestycyjne, które oferuje jarociński samorząd. Potencjalny inwestor poszukuje lokalizacji pod budowę fabryki farmaceutycznej. Decyzja o tym, czy ten zakład produkcyjny powstanie na terenie naszej gminy, ma zapaść w przyszłym tygodniu. Jeśli będzie pozytywna, a dalej wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa może ruszyć już w pierwszym kwartale 2019 roku.

Grupa White Cloud, której główna siedziba zlokalizowana jest w Anglii, poszukiwała miejsca pod budowę zakładu nie tylko w Polsce. Chce w nim wytwarzać produkty m. in. wspomagające leczenie chorób mięśni. - Doszliśmy do wniosku, że lokalizacja miedzy Berlinem a Warszawą jest dla nas bardzo atrakcyjna - podkreśla Jonas Martin-Löf, współzałożyciel i partner White Cloud Capital  po obejrzeniu terenów w Golinie i przy ul. Przemysłowej w Jarocinie idodaje: - Żeby wybudować zakład potrzebne są wszystkie media, a w wielu miejscach, które odwiedziliśmy, nie były one dostępne. W Jarocinie jakość tej infrastruktury jest wysoka. Atutem jest także to, że na tych terenach już funkcjonują inne firmy.  

Przedstawiciele grupy White Cloud, którzy w Jarocinie gościli już po raz drugi, oglądali teren przemysłowy, przygotowany przez samorząd w Golinie, oraz tereny inwestycyjne przy ul. Przemysłowej w Jarocinie. Ich oczekiwaniom bardziej odpowiada teren w mieście. Decyzja o wyborze tej lokalizacji, jako docelowej dla budowy zakładu farmaceutycznego, ma zapaść w przyszłym tygodniu. Jeśli będzie pozytywna, a dalej wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa może ruszyć już w pierwszym kwartale 2019 roku. - Chcielibyśmy wejść na rynek tak szybko, jak to będzie możliwe, ponieważ jest wielkie zapotrzebowanie na te produkty, które zamierzamy wytwarzać – podkreśla Jonas Martin-Löf i zaznacza, że na ten moment trudno oszacować liczbę osób, które mogą znaleźć zatrudnienie w nowym zakładzie. - Rozwinięcie firmy trwa zwykle ok. 2-3 lat. Zatrudnionych może zostać 100  lub nawet 200 osób,  w zależności od tego jak będzie wyglądał biznesplan i rozwojowość firmy – informuje  Jonas Martin-Löf. Zatrudnienie w fabryce znajdą nasi mieszkańcy, którzy zostaną przeszkoleni przez specjalistów z zagranicy.  

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

Przez wiele lat, inwestowaliśmy sporo pieniędzy, przygotowywaliśmy tereny pod przemysł i teraz mamy tego efekty. Wczoraj wizyta potencjalnych inwestorów z branży farmaceutycznej, a już dziś kolejne wydarzenie - oficjalnie zamknięty zostanie etap właściwych prac budowlanych w powstającym w Golinie Zakładzie Przetwórstwa Drobiu, gdzie produkcja już wkrótce ruszy.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia