Wspólnym grillowaniem oraz grą z rodzicami i trenerami zakończyli sezon 2013/2014 najmłodsze drużyny Sparty Jarocin.

Miniżaki oraz żaki mają za sobą debiutancki sezon w rugby. Na wczorajsze zakończenie rozgrywek w rundzie wiosennej przybyli na stadion wraz z całymi rodzinami, by wspólnie bawić się przy grillowaniu i grze w rugby. Nie zabrakło zabaw i zawodów z jajowatą piłką, a także wyjątkowego meczu. Naprzeciwko siebie  stanęli rodzice i zawodnicy Sparty Jarocin. Wiele radości i pozytywnych emocji towarzyszyło wczorajszej imprezie. Na zakończenie trenerzy wręczyli zawodnikom klubowe upominki oraz zaprosili na półkolonie oraz obóz sportowy, który odbędzie się w ostatnim tygodniu wakacji.

Podopieczni Bartosza Włodarka oraz Bartosza Tondasia w minionym sezonie stawiali na boisku rugby pierwsze kroki. Z zasadami gry w rugby najmłodsi zawodnicy Sparty Jarocin mieli okazję zapoznać się podczas cyklu międzyszkolnych turniejów rugby tag „Szukamy mistrzów” oraz pokazowych lekcji, które jarociński klub organizował od listopada 2013 roku.

Najmłodsi zawodnicy Sparty mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na kilku wyjazdowych spotkaniach. W lutym udali się na Międzywojewódzkim Turnieju Rugby Tag w Pobiedziskach, dwa miesiące później Spartanie odwiedzili Łódź podczas Memoriału im. Mirosława Wojtanii. Reprezentantów Sparty nie zabrakło także na Finałowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Gadańsku, który odbył się 14 czerwca. Z kolei na jarocińskim stadionie mieliśmy okazję oglądać drużyny miniżaków i żaków podczas majowego Pucharu Wielkopolski w rugby.

Dotychczasowi żacy (rocznik 2001) od nowego sezonu trenować będą w kategorii młodzik, prowadzonej przez trenera Mateusza Borutę. 

  


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia