Szkoła i przedszkole w kropki, mamy w kropki, panie w kuchni, sekretariacie, sklepiku i cała obsługa w kropki, nawet obiad był w kropki – tak Dzień Kropki świętowano w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie.

14 września obchodzony jest Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów i wiele, wiele innych wydarzeń.

Tego dnia w Zespole Szkół nr 4 odbył się  pokaz talentów, wspólne zdjęcia i śpiewanie piosenki "Kropka". Swoje obozowisko na terenie szkoły przygotowali harcerze z jarocińskiego hufca. Podzielili się oni z uczniami wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, pokazywali także, jak przygotować i rozpalać ogniska czy pakować plecaki na biwak. Biblioteka publiczna zapraszała uczniów do zabawy w Twistera. Były zabawy z chustą KLANZY, lepienie z masy solnej, nie zabrakło pląsów i tańców. - Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną społecznością, że umiemy się razem bawić, że mamy wiele talentów, które trzeba pielęgnować i, co najważniejsze, że każdy z nas jest bardzo ważną kropką -  podkreśla Iwona Tobolska, dyrektor ZS nr 4 w Jarocinie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia