Obrazy, portrety, wypalane grafiki w drewnie, makiety jarocińskich kościołów będzie można oglądać od 17 marca w Galerii Skarbczyk w Jarocinie. Autorami prac są młodzi mieszkańcy gminy Jarocin: Nina Rogala i Jarosław Grunwald.

   Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 17 marca o godz. 18:30 w Galerii Skarbczyk. Artystyczna prezentacja jest zbiorem wybranych prac wykonanych na przestrzeni kilku lat różnymi technikami.

 

Nina Rogala – urodzona w 1986 roku, pochodzi z Cielczy. Ukończyła filologię angielską na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się nauczaniem języka angielskiego. Pracę artystyczną traktuje jako hobby. Warsztat artystyczny zagłębia samodzielnie. Używa  różnorakich technik malarskich, jednak najlepiej czuje się w tworzeniu portretów, wypalaniu grafik w drewnie i malowaniu akwarelami lub tuszem. Inspiracje czerpie najczęściej ze świata fantasy.

Jarosław Grunwald – urodzony w Jarocinie w 1986 roku. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej . Jego pasją od zawsze była architektura, co przejawia się w tematyce  przedstawionych prac.  Wśród technik plastycznych wiodącymi są te wykonane ołówkiem i tuszem. Jest także autorem cyklu  rysowanego kredkami oraz kilku akwareli. Ma też w swoim dorobku makiety m.in. jarocińskich  kościołów pw. św. Marcina i pw. św. Jerzego. Na wystawie przedstawione zostaną ponadto projekty architektoniczne  prac nagrodzonych w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz tematy związane z Jarocinem i najbliższą okolicą.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia