59 uczniów z gminy Jarocin - z klas VII i VIII - przystąpiło do 27. edycji konkursu „Złota Żaba”. By wziąć w nim udział trzeba wykazać się wiedzą z języka polskiego, literatury i matematyki.

W ubiegłym tygodniu, 21 i 22 listopada w 264 szkołach podstawowych w województwach wielkopolskim oraz lubuskim został przeprowadzony pierwszy etap 27. edycji „Złotej Żaby”, konkursu w dziedzinie języka polskiego, literatury i matematyki. Tegoroczna edycja została zaadresowana do uczniów klas VII oraz VIII. Do udziału w konkursie zgłosiło się, łącznie w obu dziedzinach, prawie 6 tysięcy uczniów (język polski: 2.890, matematyka: 2.981). W mieście i gminie Jarocin do konkursu przystąpiło 59 uczniów w szkołach podstawowych w: Cielczy, Jarocinie i Prusach.

Zamiarem organizatora konkursu, swarzędzkiej Fundacji Edukacji Społecznej EKOS, jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i  gotowością szukania niebanalnych rozwiązań. Konkurs eksponuje też dobrą pracę nauczycieli w szkołach z uczniami zdolnymi. W przeprowadzenie etapu szkolnego angażuje się kilkuset matematyków i polonistów.

Zadania konkursowe układa zespół złożony z nauczycieli szkół społecznych prowadzonych przez fundację, pracowników Instytutu Filologii Polskiej UAM i Katedry Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pomocą dla startujących w konkursie w rozwijaniu potrzebnych kompetencji i umiejętności jest zbiór zadań Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą (wyd. Fundacji Edukacji Społecznej EKOS, Poznań-Swarzędz 2018).

Drugi, finałowy etap konkursu 2019/20, odbędzie się w Swarzędzu 14 marca 2020 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 maja 2020 roku, podczas gali w siedzibie organizatora. Laureatom (do 20. miejsca) i wyróżnionym (kolejnych 20 miejsc) zostaną przyznane prestiżowe statuetki Złotej Żaby, nagrody rzeczowe i prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia