Właśnie zakończył się ostatni etap głosowania w konkursie Street Levels 2013

Amatorzy, zawodowcy, składy z undergraundu i wszystkie osoby nagrywające hip - hop po domach rywalizowały o nagrodę główną jaką jest teledysk wyprodukowany przez dom mediowy Grupa 13 i Darka Szermanowicza. Do pierwszego etapu przystąpiło 73 wykonawców z całej Polski. Publiczność przez glosowanie na fanpage  www.facebook.com/StreetLevelsJarocin wyłoniła dwudziestu finalistów. Ostateczne ustalenie zwycięzcy nastąpiło w niedzielę 3 listopada 2013. Sumą głosów jury i publiczności zwyciężył ZIJEN SU (ZIJEN SULAM) z Trzcianki.

ZIJEN SU (ZIJEN SULAM) to zespół powstały około 4 lata temu. Zapoczątkowali go Lemur oraz Demo z prostej przyczyny chęci robienia muzyki w takiej formie jaką się jarali. Wspólnie wydali pierwszy krążek własnym nakładem pt. ZAKOCHANI W NIEDOJRZAŁOŚCI który pokazuję jak mocno nie chcieli dojrzeć do dorosłości choć rzeczywistość od nich tego wymagała. Płyta ta jest mixem uczuć, emocji i przygód z danego okresu ich życia przyklepane puentą. Po pierwszej płycie nagranej we własnej kuciapie czyli SPOKO GADKA STUDIO które wtedy mieściło się w Poznaniu wrócili do Trzciamajki po studiach i probach studiowania :) i tu mocno wkręcili się w współpracę z wokalistami zespołu BEZJAHZGH czyli Norba i Paproch. Połączyła ich muzyka i chęć jej dawania innym, 4 różne charaktery 4 różne flow i 4 różne podejścia do muzyki dały efekt który już niebawem będzie słychać wszędzie.

Street Levels funkcjonuje od 2008 roku w formie koncertów open-air. Organizatorzy od początku starają się promować młodych artystów hip hopowych. Pierwsze edycje odbywały się na terenie Stowarzyszenia „Tęcza Na Rzecz Dzieci I Młodzieży im. Macieja Kostki w Radlinie”, a kolejne w Jarocińskim Ośrodku Kultury. W 2011 i 2012 Street Levels było kompleksem kilku wydarzeń takich jak: Przegląd Młodych Kapel hip-hop, Jarocin Streetball 2011,Summer Frestyle Competition 2011 czyli Letnie zawody YOYO, Koncert inauguracyjny pod Idęą Muzyki Przeciwko Rasizmowi. Od 2013 Street Levels zmienia formę z koncertów w stronę konkursów internetowych dla młodych twórców.

Organizatorem konkursu Street Levels 2013 jest Stowarzyszenie Osiedle z Jarocina. Konkurs wspierają: Gmina Jarocin, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Step Records. Wydarzeniu patronują: Hip-Hop.pl, poznańskirap, djshop.pl


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia