Logo miejscowosci Jarocin
KOMUNIKATY

Ważne

  • Informacjeangle-down
  • Gminaangle-down
  • O Jarocinieangle-down
  • Kup Bilet
  • E-Urząd
Twoje sugestie
Masz sugestie? Uwagi? Propozycje co do działania serwisu? Napisz!
2024-06-18 11:30:00

25. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

25. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Już po raz 25. miłośnicy muzyki ludowej spotkają się w ramach Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. W czasie trzech koncertów - których finał odbędzie się w niedzielę (30 czerwca) w jarocińskim amfiteatrze - zaprezentuje się piętnaście zespołów, w tym cztery zagraniczne.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne weszły już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Ziemi Jarocińskiej. Festiwal ten stał się świętem folkloru odbywającym się co roku, w pierwszych dwóch latach na początku maja, obecnie na przełomie czerwca i lipca.
XXV Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędą się w Dobrzycy, Żegocinie i Jarocinie. Oprócz zespołów z Polski zaprezentują się także formacje z Łotwy, Rumunii, Macedonii Północnej oraz Ukrainy.
Impreza rozpocznie się w piątek 28 czerwca koncertem na rynku - przy kościele - w Dobrzycy. Początek o godz. 18.00. Kolejnego dnia, w sobotę (29 czerwca) o godz. 17.00, będzie można obejrzeć występy na placu przy ośrodku kultury w Żegocinie.  Na miłośników muzyki ludowej czekać będą również "włościańskie smaki", czyli degustacja lokalnych potraw. Finał odbędzie się w jarocińskim amfiteatrze.
Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej z Potarzycy, które sprawuje mecenat nad Zespołem Folklorystycznym „Snutki" z Potarzycy. - Organizatorzy  spotkań folklorystycznych wytyczyli sobie następujące cele: popularyzację folkloru, w szczególności tanecznego, prezentację dorobku artystycznego uczestniczących zespołów, umożliwienie nawiązania oraz rozwijania kontaktów między dziećmi i młodzieżą z różnych krajów, interkulturową współpracę dzieci i młodzieży w ramach jednoczącej się Europy, wymianę pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z młodymi ludźmi z zespołów folklorystycznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem, śpiewem i muzyką – czytamy na stronie Zespołu Folklorystycznego „Snutki”. 
 

GALERIA ZDJĘĆ
25. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
Ilustracja przedstawiajaca pomoc techniczna

Poprawa dostępności cyfrowej dla wykluczonych - tekst alternatywny w związku z realizacją umowy o dofinansowanie nr DPT/BDG-II/POPT/5/22 zawartej dnia 14 stycznia 2022 r. w ramach inicjatywy pt. „Wsparcie rozwoju miast” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (w tym 85% ze środków UE, 15% ze środków budżetu państwa).

  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
  • Zamów reklamę

Licencja i wykonanie Jarocińska Agencja Rozwoju na zlecenie Gminy Jarocin