Ważne

Festiwal Rzemiosła w Jarocinie. Młodzież odkrywała świat zawodów i swoich pasji
2026-06-12 19:09:00
Twoja praca dyplomowa dotyczy Ziemi Jarocińskiej? Czekamy na Twoje zgłoszenie
2026-06-12 17:46:00
Awaria telefonów w Urzędzie Miejskim w Jarocinie I(12.06.2026)
2026-06-12 12:25:00
Kto zasługuje na Nagrodę Burmistrza im. gen. Stanisława Taczaka w 2026 roku? Wskaż swojego kandydata
2026-06-12 09:43:00
Uczniowie z Mieszkowa odkrywali Wielkopolskę
2026-06-11 11:26:00
System informacji przestrzennej Gminy Jarocin
Jakość Powietrza
W ramach konkursu wyłoniono nowego prezesa Jarocińskich Linii Autobusowych i Trans Pegaz. Stanowiska te obejmie Mateusz Olejniczak.
Swoje oferty w konkursie złożyło sześciu kandydatów, czterech z nich spełniło wymogi formalne i to z tymi kandydatami spotkała się rada nadzorcza spółki. Po przeprowadzeniu rozmów rada wybrała kandydaturę Mateusza Olejniczaka. Nowy prezes obejmie funkcję prezesa JLA od 1 października, dodatkowo i nieodpłatnie będzie również zarządzał spółką Trans Pegaz.
- Po wyborze rady nadzorczej spotkałam się z panem Mateuszem Olejniczakiem. Rozmowa przekonała mnie, że jeśli oczekujemy zmian w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w gminie, to pan Mateusz ma na to pomysły. Zapewne z racji wykształcenia nowy prezes zamierza korzystać z badań i analiz oczekiwań mieszkańców dotyczących funkcjonowania komunikacji autobusowej. Mimo, że nie jest jarocinianinem, to dostrzega potrzebę zwiększenia dostępności komunikacji dla mieszkańców gminy Jarocin zwłaszcza w godzinach wieczornych, aby osoby mieszkające na obrzeżach miasta i w okolicznych miejscowości mogli autobusami wrócić z pracy, ale też korzystać z wieczornej oferty kulturalnej i rekreacyjnej Jarocina. Zwrócił uwagę na konieczność zintegrowania komunikacji autobusowej z transportem kolejowym, aby nasz rozkład jazdy dostosowywać kilka razy w roku do rozkładu jazdy PKP. Jest to szczególnie istotne dla dojeżdżających do pracy – argumentuje wybór nowego prezesa burmistrz Jarocina Urszula Wyremblewska-Korzyniewska.
Mateusz Olejniczak ma 35 lat. Jest mieszkańcem Środy Wlkp.. Ukończył Politechnikę Poznańską (licencjat – logistyka, studia magisterskie – transport drogowy). Ma bogate doświadczenie zawodowe w zakresie komunikacji. Dotychczas był kierownikiem Transportu Publicznego w Zakładzie Komunalnym w Kostrzynie Wlkp. Wcześniej pracował w Środzie Wlkp. w Wydziale Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym i Zakładzie Gospodarki Komunalnej, gdzie zajmował się transportem. Prowadził sprawy związane z planowaniem rozwoju publicznego transportu zbiorowego, rozpatrywaniem wniosków dotyczących zmian w planie transportowym, przebiegu linii komunikacyjnych lub rozkładu jazdy, tworzeniem rozkładów jazdy, badaniem i analizami potrzeb przewozowych, nadzorem nad pracą dyspozytorów i kierowców, organizacją pracy działu zarządzanie zespołem ludzkim.

Poprawa dostępności cyfrowej dla wykluczonych - tekst alternatywny w związku z realizacją umowy o dofinansowanie nr DPT/BDG-II/POPT/5/22 zawartej dnia 14 stycznia 2022 r. w ramach inicjatywy pt. „Wsparcie rozwoju miast” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (w tym 85% ze środków UE, 15% ze środków budżetu państwa).