Aktualności

Na początku 2016 r. weszły w życie istotne zmiany w podatkach i opłatach lokalnych. Jest to wynik między innymi nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw. Więcej

Ruszyła rekrutacja do 8. edycji programu „Młody Obywatel”, wspólnego przedsięwzięcia Fundacji BGK i Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Celem programu jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Pod okiem opiekuna, młodzi ludzie stają się pomysłodawcami i realizatorami własnych lokalnych projektów. Więcej

Komentarze

Uczniowie gimnazjów publicznych i niepublicznych z terenu gminy Jarocin oraz szkół ponadgimnazjalnych będą uczestniczyć w koncertach edukacyjnych w ramach obchodów Roku Żołnierzy Wyklętych. Przed jarocińską młodzieżą wystąpi raper Tadek Firma Solo.

Komentarze

Legendarni laureaci jarocińskiego festiwalu sprzed dokładnie 30 lat, kapela będąca rockandrollowo-folkową wizytówką Śląska, a także zespół, którego twórczość zaistniała za sprawą przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami. Zespoły Kobranocka, Koniec Świata oraz Kabanos to kolejni artyści, którzy dołączają do składu Jarocin Festiwal 2016.

Komentarze

Gmina Jarocin zaprezentuje się podczas 27. edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016, które odbędą się między 12 a 14 lutego w Poznaniu. Gmina będzie zachęcała do przyjazdu do Jarocina na weekend za pośrednictwem folderu, w którym promują się m. in. Spichlerz Polskiego Rocka, Muzeum Dwóch Imperiów czy Planetarium w Potarzycy.

Komentarze

Muzeum Regionalne w Jarocinie w partnerstwie z Punktem Informacji Turystycznej i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin rusza z nowym cyklem spotkań podróżniczych pt. „Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie”.

Budzet Obywatelski
Obywatel.pl Pomoc Prawna

Wydarzenia

Na skróty

 

   AKTUALANA AUDYCJA       ARCHIWUM

 
 

videojarocin

Materiały wideo

 

 

 

 

 

 

Polecamy