Aktualności

W tym tygodniu Jarocin to szczególne miejsce na gitarowej mapie. W minioną niedzielę zjechało się tutaj kilkudziesięciu uczniów gitary klasycznej z Polski i zagranicy, aby rozwijać swoje umiejętności pod kierownictwem międzynarodowej kadry dydaktycznej. Kursowi towarzyszą koncerty i recitale, na które zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców gminy Jarocin. Więcej

Ile czasu zabierała podróż kolejką miedzy Witaszycami a Zagórowem, ile kilometrów miała trasa kolejki i z jaką prędkością się poruszała, co oznaczały nazwy Pelasia, Kaczuszka i Kokotek – tego dowiemy się z powstającego właśnie filmu „ Nostalgia za ciuchcią”. Więcej

Komentarze

Już 7 września w Jarocinie wystartuje projekt Instytutu Teatralnego, który na stałe wpisał się w nasz krajobraz teatralny. W tym sezonie 2 sztuki dla dorosłych i aż 3 dla dzieci, jeśli do tego dodamy projekty Wielki Teatr w Małym Mieście i jego wersję Junior (kolejne 2 spektakle) to średnio raz w miesiącu trzeba będzie wybrać się do teatru (trzeba, bo nie wypada ominąć takich nazwisk, takich tytułów i takich autorów jak serwujemy w tym roku).

Komentarze

Trwa kolejna Edycja Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Rodzina w Obiektywie”. Już po raz piąty konkurs podejmie misję promowania pozytywnych relacji w wielkopolskich rodzinach – tym razem szczególnie tych, których członkiem jest osoba z niepełnosprawnością. To właśnie takie rodziny będą bohaterami prac uczestników tegorocznej edycji fotograficznych potyczek.

Komentarze

Lokalna Grupa Działania Lider Zielonej Wielkopolski w sierpniu rozpoczyna konsultacje społeczne w każdej gminie członkowskiej. Konsultacje dotyczą tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Opracowanie LSR umożliwi pozyskanie środków finansowych na realizację zadań, inwestycji, wydarzeń i wszelkich inicjatyw, które wpłyną na rozwój naszego terenu oraz przyczynią się do poprawy życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Komentarze

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”, które skierowane jest do przedsiębiorstw na projekty badawczo-rozwojowe oraz innowacje. Spotkanie odbędzie się w środę 2 września 2015 r. o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, sala nr 30.

Najnowsze inwestycje
Wiadomości wyborcze

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo

 

 

Polecamy