Aktualności

Historie o pożyczonym smokingu i traumie na balu noblowskim mogli usłyszeć uczestnicy spotkań z Michałem Rusinkiem – byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Ciekawe anegdoty związane z poetką, Rusinek opowiadał w Jarocinie promując książkę o naszej noblistce. Więcej

Mija kolejna rocznica wywiezienia z Jarocina grupy Żydów. 22 października 1939 r. starosta Peter Orlowski wydał zarządzenie o aresztowaniu 57 osób narodowości żydowskiej z terenu powiatu jarocińskiego. Więcej

Komentarze

Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Zespół Szkół Społecznych zapraszają na wernisaż wystawy fotografii „Przechodząc obok…”. Ekspozycja prezentuje architekturę cmentarza ewangelickiego w Jarocinie. Wernisaż odbędzie się w piątek, 27 października o godz. 17.00 w muzeum w ratuszu.

Komentarze

Wczoraj oficjalnie przekazano plac budowy, na którym powstaną kolejne mieszkania czynszowe realizowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”. 108 nowych lokali wybuduje poznańska firma Family House.

Komentarze

11. miejsce i bon o wartości 1.000 zł na wyposażenie Centrum Aktywności Lokalnej zdobyło sołectwo Łuszczanów w konkursie "Jeden dzień w sołectwie - przyroda, kultura, tradycja". W tegorocznej edycji udział wzięły sołectwa z 19 powiatów z terenu Wielkopolski, z których do finału wybrano 30 najlepszych projektów.

Konsultacje Spoeczne
Rewitalizacja Budet Obywatelski Pomoc Prawna Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA wez paragon ze soba

Wydarzenia

Na skróty

 

 ARCHIWUM

 
 

videojarocin

Materiały wideo

 

 

 

 

 

 

Polecamy