Aktualności

Rola samorządu w rozwijaniu ekonomii społecznej, projekt senior-wigor jako wsparcie aktywności seniorów w Jarocinie – to tylko niektóre tematy konferencji, która odbędzie się w środę 1 marca w Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi w subregionie kaliskim. Podczas posiedzenia zostanie podpisana deklaracja przystąpienia nowych podmiotów do istniejącego od dwóch lat porozumienia na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w powiecie jarocińskim. Więcej

Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin zaprasza na bezpłatne warsztaty "Diagnozuj, projektuj, współdziałaj", które odbędą się w sobotę 4 marca w Pałacu Radolińskich . W szkoleniu mogą wziąć udział animatorzy, bibliotekarze, edukatorzy kulturowi, instruktorzy artystyczni, nauczyciele, kadra pedagogiczna placówek wychowawczych i oświatowych, urzędnicy związani z kultura i oświatą oraz pracownicy instytucji kultury, klubów, domów kultury, świetlic czy organizacji pozarządowych, działający aktywnie „wolni strzelcy”. Więcej

Komentarze

Przez całe ferie mieszkańcy gminy Jarocin mogli korzystać z promocyjnych cen biletów i karnetów. Realizacja kampanii „Rodzina na basenie” była możliwa dzięki dofinansowaniu gminy Jarocin.

Komentarze

Aby w ferie odciągnąć dzieci od komputera i telewizora nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie przygotowali nie lada atrakcje. Uczestnicy nagrywali teledyski, klipy lip-dub (improwizowane scenki), poznali metody animacji poklatkowej, przygotowywali makietę miasta oraz zwiedzali muzeum „Gwiezdnych Wojen” i „Wojsk Napoleona” w Witaszycach.

Komentarze

Obrazy, portrety, wypalane grafiki w drewnie, makiety jarocińskich kościołów będzie można oglądać od 17 marca w Galerii Skarbczyk w Jarocinie. Autorami prac są młodzi mieszkańcy gminy Jarocin: Nina Rogala i Jarosław Grunwald.

Konsultacje Spoeczne
Rewitalizacja Budet Obywatelski Pomoc Prawna Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA wez paragon ze soba

Wydarzenia

Na skróty

 

 ARCHIWUM

 
 

videojarocin

Materiały wideo

 

 

 

 

 

 

Polecamy