Aktualności

W 79. rocznicę pierwszych wypędzeń mieszkańców Jarocina i powiatu jarocińskiego do Generalnego Gubernatorstwa, w Opocznie odbył się pokaz filmu "Podróż do miejsc nakazanych" zrealizowanego w 2017 r. przez Amatorski Klub Filmowy JAR. Spotkanie w Muzeum Regionalnym w Opocznie było także okazją do promocji, wydanej przed dwoma miesiącami przez Muzeum Regionalne w Jarocinie, książki "Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina" dr. Leona Idaszewskiego. W wydarzeniu wziął udział wnuk autora, Jacek Kranz. Więcej

Komentarze

10 drużyn zagrało w Jarocin Cup, który toczył się w ostatni weekend. W turnieju zmierzyli się piłkarze: z Gostynia, Środy Wielkopolskiej, Cielczy, Krotoszyna, Goliny oraz Jarocina.

Komentarze

Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jarocin wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 73 tys. zł. To kolejna inicjatywa gminy Jarocin w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, po niedawnym wsparciu zakupu nowoczesnego ambulansu dla jarocińskiego szpitala.

Komentarze

Jarocińska spółka Hydro Marko będzie wykonawcą modernizacji i rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Potarzycy. Fakt ten przypieczętowano podpisaniem umowy pomiędzy wykonawcą a inwestorem, którym jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Zgodnie z nią, nowoczesna, w pełni zautomatyzowana stacja ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Komentarze

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na kolejne spotkanie w cyku „Reportaż opowiada świat”. Tym razem w Jarocinie gościł będzie Jacek Hugo-Bader, reporter „Gazety Wyborczej”. Zapraszamy do kina Echo w piątek, 14 grudnia o godzinie 17:00.

Jarocin dla Niepodleglej
Rewitalizacja Aplikacja BLISKO Pomoc Prawna Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin

Wydarzenia

Na skróty

 

 ARCHIWUM

 
 

videojarocin

Materiały wideo

 

 

 

Polecamy